„Татко, влюбих се в мъжкар“ е номинирана на фестивала в Кан.
Папи Ханс зарадва феновете си с добри новини – негова песен е номинирана в две категории на фестивала в Кан. Става въпрос за парчето „Татко, влюбих се в мъжкар“, което изпълни Деси Слава, а текстът е на Папи Ханс. Клипът към песента е посветена на борбата с домашното насилие. Това е значим успех както за авторите на проекта, така и за каузата, която защитават.
Вижте още: Радина Кърджилова получи романтично признание от Пламен Димов за юбилея си (Видео)

Снимка: Фейсбук
Ето какво написа авторът и певец в социалните мрежи:
„Днес се събудих с невероятна новина.
Преди време написах песен. Тя щеше да е част от “Слънцето”, но видяхме потенциал тази песен да живее още по-смислен живот – да я дарим на кауза срещу домашното насилие.
Става въпрос за “Татко, влюбих се в мъжкар”.
Тази сутрин разбрах, че от 20 000 заявки във фестивала Cannes, “Татко” е номинирана не в една, а ДВЕ категории, едната от които – “Оригинална музикална продукция”.
А скоро ще разберем и дали ще вземе награда. Това е (без да искам да го украсявам), историческо. И прекрасна верификация за мен самия, че не съм побъркан да вярвам в себе си.
Което винаги е приятна изненада“.
Чуйте и вижте видото към песента тук долу:
Видео: YouTube
Първоначално песента е била предвидена за новия албум на Папи Ханс „Слънцето“, но изпълнителят взема решение да я отдели от личния си репертоар и да я посвети на обществената кауза.
„Махнах гласа си от нея, за да бъде изпята от някого, който познава една от формите на домашното насилие от първа ръка“, допълва той.
Честито и успех на парчето!
Вижте още: С 20 кг по-малко: Мария Илиева блесна в перфектна форма (Снимки)
