Щитовидната жлеза има нужда да се погрижим за нея. Започнете да се чувствате отново себе си след като възстановите нормалното й функиониране.
Щитовидната жлеза е най-голямата ендокринна жлеза с вътрешна секреция и тежи между 20 и 25 грама при възрастните. Тя произвежда три основни хормона: трийодтиронин (Т3), тироксин (Т4) и калцитонин. Хормоните Т3 и Т4, наричани още тиреоидни хормони, играят ключова роля в регулирането на метаболизма, телесната температура, сърдечния ритъм и енергийния баланс. Те стимулират синтеза на протеини, подпомагат нормалното функциониране на нервната система и влияят на много органи и тъкани в организма. При децата тези хормони са особено важни за нормалния растеж и неврологичното развитие.
Вижте още: Брайън Джонсън: Ето какво яде милиардерът биохакер всеки ден, за да не умре. Вижте ТАЙНАТА РЕЦЕПТА

Снимка: Интернет
- Успешно ДОЗИРАНЕ НА ХОРМОНА, който сте избрали
Здравните специалити от Forefront Health препоръчват като първа стъпка правилно да разберете каква доза от хормона, който стимулира жлезата, да приемате. Те препоръчват използването на сурова изсушена щитовидна жлеза, а не синтетичен хормон. Ето и техните насоки, за да проследите как тялото ви реагира и да знаете точно каква доза е нужна според вашите индивидуални потребности.
Стъпка 1: Водете си 14+ дневна диаграма на температурата и пулса.
В идеалния случай температурата ви трябва да се повишава малко всеки ден
и да се нормализира след 14 дни. Ако температурата ви се нормализира
по-бавно от това, увеличете дозата. Ако температурата ви се повишава по-бързо, намалете леко дозата. Ако температурата ви не се повишава
след няколко дни, увеличавайте дозата постепенно, докато не се появят ежедневни покачвания на температурата.
Стъпка 2: Ако започнете да изпитвате повишена сърдечна честота, сърцебиене, нервност или тревожност, това може да е знак,
че е приели повече хормон, отколкото може да понесете наведнъж.
Спрете, докато симптомите отшумят, след което можете да продължите,
използвайки намалена доза, която се понася по-добре.
Стъпка 3: Ако симптомите отшумят по-бързо от препоръчителния 2-седмичен период, това може да е знак, че може да използвате твърде много
суха щитовидна жлеза и може да се наложи да намалите дозата.
Стъпка 4: Ако не се наблюдава забележима разлика в симптомите при максимално препоръчителната доза, тогава има други фактори, които възпрепятстват способността ви да използвате ефективно тиреоидните хормони. Ето и някои често срещани причини: дефицит на витамин А и витамин Б. Допълнителни хранителни дефицити: липса на протеини, магнезий, калций и въглехидрати.
2. Подобрете резултатите си с подходящ ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ
Организмът ви трябва да функционира добре, за да се чувствате и вие енергични:
- Задължително имайте балансирани хранения с качествени протеини, въглехидрати и мазнини няколко (4-5) пъти на ден.
- Яжте в рамките на един час след събуждане, възможно най-често. Както винаги напомняме, хората със заболявания на щитовидната жлеза имат проблеми с регулирането на кръвната си захар и обикновено се събуждат сутрин с повишени нива на хормони на стреса, потискащи щитовидната жлеза. Ако прекарате час или повече без да ядете нищо, това само допълнително нарушава нивата на кръвната захар
и повишава нивата на тези хормони на стреса, потискащи щитовидната жлеза. - Кафето/кофеинът и сухия хормон влияят по почти един и същ начин на организма. Кофеинът също помага за поддържане на производството на хормоните на щитовидната жлеза и други защитни хормони на младостта, така че препоръчваме да включвате кафе със/след закуска.
3. Подобрете резултатите си с НАВИЦИ и РИТУАЛИ
Щитовидната жлеза се нужда от цялостна грижа, не само лекарства:
- Управлявайте стреса, като включите навици като дишане с торбичка или медитация. Колкото по-високи са нивата ви на стрес, толкова по-нисък е процентът на превръщане на Т4 в Т3, така че е изключително важно да избягвате стреса максимално.
- Измервайте температурата и пулса си 3 пъти на ден, за да следите и наблюдавате подобренията или корекциите, които може да се наложи да бъдат въведени.
- Уверете се, че спите достатъчно, за да намалите нивата на хормоните на стреса, които могат да причинят и задълбочат хипотиреоидизма.